VII WYSTAWA – Anna Kloza-Rozwadowska / grafika

12633506_1092071047499198_5899363693476916324_o

Wydarzeniu towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera i wielkie poruszenie. Prace autorki zrobiły na widzach ogromne wrażenie czego dowodem było niespotykane do tej pory zainteresowanie kupnem prac. W dosłownie kilka minut z dwudziestu zaprezentowanych grafik i wylosowanej, jednej z prac, zostało sprzedanych osiem sztuk! TO REKORD SPRZEDAŻY, jaki udało nam się zaobserwować w Wałbrzychu.

O nasze podniebienia zadbał Marcin Giemza wraz ze swoim zespołem kucharzy i kelnerów. Na wstępie poczęstowano nas czarną od węgla SZTYGARÓWKĄ.
Zaserwowano przekąski „ZATUSZOWANE” – czarny kawior, glony, makarony, …….
jak nazwać poszczególne specjały? przygotowane specjalnie na ta okazję. Tego nie wiem, ale smakowały wybornie!
Tusz chiński połączył się z naszymi, węglowymi tradycjami górniczymi 🙂

Prace można oglądać do kwietnia.
Poza zarezerwowanymi grafikami możecie jeszcze Państwo dokonać zakupu.
Serdecznie zapraszamy w imieniu autorki i naszym.
Zespół [zaplecze SZTUKI]

Nota Biograficzna
Od 2005 absolwentka wydziału malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ilustrowaniem, pisaniem ikon, chętnie eksperymentuje z technikami rysunkowymi i graficznymi. Prekursorka semirealizmu symbolicznego we współczesnym malarstwie. Stale wystawia; laureatka nagród i wyróżnień. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Szwajcarii, Francji i Austrii.

W ręku ma zawsze pędzel, piórko, patyk lub nóż (wymogi autorskiej techniki rysunkowej), w oku migawkę do zatrzymywania inspirujących obrazów, a głowę wolną – do zadawania nieoczywistych pytań i podróżowania po wyobrażonych, bezludnych światach. Te światy odbijają realne przeżycia i prowokują wciąż do powstawania nowych rysunków i obrazów, w których kreska symbolicznie oplata siatką linii, złudzenie przedstawianego fragmentu nieistniejącej rzeczywistości…

„W tuszu zakochałam się już na studiach. Podziwiałam wtedy lapidarną i żywą kreskę Tadeusza Kulisiewicza. Obok zgłębiania harmonii barwnych w malarstwie, praca w kontrastowej, czarno białej technice towarzyszyła mi na każdym etapie tworzenia. Szybko, ze służebnej, szkicowej roli przy powstawaniu obrazów, rysunek tuszem stał się moją ulubioną formą wypowiedzi, pozwalającą operować plamą, zdecydowaną kreską jak i delikatną nicią detalu.”

Na wystawie będzie można zobaczyć ponad dwadzieścia dużych prac w autorskiej technice rysunku tuszem chińskim z mediami malarskimi, na papierze.

Zapraszamy

Norbert Wawrzyniak
A’propos Club
zapleczesztuki.pl

FOTORELACJA z wydarzenia

foto K. Żarkowski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s