X WYSTAWA – Paulina Brzezińska / MI_SZ_MASZ /moje/cisza/to co widać/

brzezinska_plakat_50x70

Paulina BRZEZIŃSKA urodziła się w 1990 roku w Wałbrzychu.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom Architekta Wnętrz oraz tytuł magistra sztuki odebrała w 2015 roku u profesora Krzysztofa Wołowskiego.

Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli, malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Malarstwo akrylowe, rysunek oraz rzeźba, w której wypracowuje swoją własną technikę, głównie przedstawiającą tematykę anatomiczną zwierząt i ludzi. Inspiracją dla niej są twórczość Zdzisława Beksińskiego, Francisa Bacona.

Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych podopiecznych Pracowni Takisa Makandasisa w Bibliotece pod Atlantami. Brała udział we wspólnej, z Jagodą Stączek, wystawie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w 2009 roku oraz wystawie towarzyszącej Młodzieżowym Zawodom Jeździeckim w Wałbrzychu. Z okazji tego ostatniego wydarzenia, porcelana Krzysztof wyprodukowała specjalną limitowaną edycję kubków z nadrukiem rysunków koni autorstwa Pauliny (2006 rok). Prezentowała swoje prace również na Wystawie Absolwentów z okazji 65-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. Gościnnie brała udział w wystawie Wałbrzyskiej Grupy Twórczej Kontrast w Bibliotece pod Atlantami. Wernisaż odbył się dnia 11.09.2015r. Ostatnio tj. 3-4.09. 2016r wystawa jej prac ponownie towarzyszyła Mistrzostwom Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej w Ujeżdżaniu odbywającej się w Państwowym Stadzie Ogierów Książ w Wałbrzychu.

___________________

Kurator wystawy: Agnieszka Hundert-Wawrzyniak

współorganizatorzy:
ZapleczeSztuki.pl
Galeria PassePartout
NorbertWawrzyniak.com

FOTORELACJA z wernisażu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s