XI WYSTAWA fotografii /akomodacja/ – Lila LEN

Lila_Len-plakat

Lila Len – Wałbrzyszanka, urodzona 27 lipca 1974 r.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydziału Prawa i Administracji. Studentka Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu – aktualnie semestr dyplomowy pod kierunkiem prof. ASP dr hab. Piotra Komorowskiego.
Interesuje się fotografią minimalistyczną, abstrakcyjną, uliczną, inscenizowaną i poszukującą. Fascynuje ją fotografia, która poprzez wykorzystanie aparatu jako medium, pozwala na tworzenie obrazów niemożliwych do uchwycenia ludzkim okiem. Angażuje się przede wszystkim w fotografię cyfrową, gdyż daje ona szerokie pole do eksperymentowania.Publikacje: The Minimalist, Minimal Art Photography, Newer Photo Art. Uczestniczka: IV Triennale Fotografii Wałbrzyskiej.

 


Zaprezentuje zestaw fotografii /AKOMODACJA/,
który jest wynikiem obserwacji emigracji ludzi z miast do internetowej rzeczywistości. Rozdzielenia ciała i umysłu. Coraz częściej traktujemy miasto jak drogę z punktu A do punktu B. W trakcie tej podróży wpatrujemy się w ekran telefonu. Od czasu do czasu podnosimy na moment wzrok, by sprawdzić, co się dzieje na drodze naszych ciał. Ten chwilowy rzut oka na przestrzeń i ludzi przed nami, zniekształca rzeczywistość. Nie daje szans na dostrzeżenie szczegółów. To co organiczne i nieożywione zlewa się w jeden rytm, zatracając indywidualne cechy.
Zestaw to fotografia czarno-białej, technika oscylująca na granicy fotografii i grafiki.
Otwarcie wystawy uświetni swoimi, autorskimi dźwiękami  – Magdalena Głocka.


Serdecznie zapraszamy:
A’propos Club – Wałbrzych ul. Wieniawskiego 82
[zaplecze SZTUKI]
Agnieszka Hundet-Wawrzyniak
Norbert Wawrzyniak

 

Ze świata mediów:

„9 marca 2017 roku, w klubie A`propos odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. AKOMODACJA. Wystawa prezentuje 22 fotografie Lili Len, wykonanych techniką cyfrową. AKOMODACJA to zestaw powstały w wyniku obserwacji emigracji ludzi do internetowej rzeczywistości. Rozdzielenie ciała i umysłu. Coraz częściej traktujemy miasto jak drogę z punktu A do punktu B. W trakcie tej podróży wpatrujemy się w ekran telefonu. Od czasu do czasu podnosimy na moment wzrok, by sprawdzić, co się dzieje na drodze naszych ciał. Ten chwilowy rzut oka na przestrzeń i ludzi przed nami zniekształca rzeczywistość. Nie daje szans na dostrzeżenie szczegółów. To co organiczne i nieożywione zlewa się w jeden rytm, zatracając indywidualne cechy.

Na wstępie przybyłych gości powitali: Marcin Giemza – właściciel klubu oraz Agnieszka Hundert-Wawrzyniak – kurator wystawy. Następnie krótką charakterystykę prezentowanych fotografii przedstawił Sławomir Okrzesik z Międzynarodowego Forum Fotografii Kwadrat. O muzyczną oprawę wystawy zadbała Magda Głocka, idealnie dopasowując ambientowe dźwięki do klimatu fotografii.

Wystawę można będzie oglądać do 15 kwietnia 2017 roku.”

 

 

FOTORELACJA z wydarzenia. Autor zdjęć: Krysia Lemańska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s