WĘGRZYN Michał

urodzony w 1989 r. pochodzi z Wałbrzycha, mieszka obecnie we Wrocławiu.

http://www.behance.net/XoTo

warsztat-Michala

Mówi o sobie:

Jestem studentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale malarstwa. Często podróżuję. Cenię sobie swoisty klimat miast, dlatego chętnie je eksploruję, kiedy odwiedzam. Maluję prawie od zawsze, jednak teraz bardziej niż kiedyś rozwijam się w różnych kierunkach. Sięgnąłem po spraye, taśmy malarskie, szablony i wyszedłem z działaniami na ulice miasta. Zmieniłem swoją definicję „płótna” i powierzchni, na których mogę tworzyć. Mam zamiar nauczyć się programów do VJ i 3d, po to aby wykorzystać ich możliwości w swojej przyszłej twórczości.

Inspiracje: Nawer, Above, Roem, Czarnobyl, Monstfur… J. Malczewski, J. Fałat … mógłbym długo wymieniać, ale zapamiętuję przede wszystkim prace, którymi się inspiruję, a nie nazwiska ich autorów. Cenię sobie dynamiczne kompozycje, niestandardowe formaty prac, agresywne lub wyszukane zestawienia barw. Czerpię głównie z własnego otoczenia, ulubionych gatunków muzyki, fotografii, a także z historii XX wieku. Fascynuje mnie wszystko co brudne, chropowate, wymowne, tętniące energią lub umierające, przygaszone i zgniłe – np. popadająca w ruinę architektura.

Preferowana tematyka: często w moich figuratywnych pracach pojawia się temat miasta i jego architektura – konstrukcje budowlane, pojazdy, mechanizmy, a także odwołania do historii Polski z okresu II wojny światowej. Sięgam, również po motywy z przebytych podróży i spotkań ze znajomymi. Prace te, oparam o wcześniejsze przygotowania, obserwacje, notatki, szkice, fotografie czy zgodność z faktami. Natomiast w pracach bardziej abstrakcyjnych lubię prostsze, zgeometryzowane formy i działam zupełnie spontanicznie wręcz intuicyjnie, na zasadzie „freestyle’u”. Niezależnie od tego, co i w jaki sposób tworzę, staram się wykonywać to, jak najlepiej i zbliżyć się do perfekcji, chociaż wiem, że osiągnięcie tego jest niemożliwe. Cenię sobie profesjonalizm w każdej dziedzinie. Dlatego liczę się z opiniami odbiorców i często stawiam się w ich pozycji, żeby poznać inny punkt widzenia. Próbuję spoglądać na malowane obrazy, jakbym widział je po raz pierwszy, staram się zapamiętać wrażenie jakie na mnie wywierają. To pomaga mi w twórczości i podejmowaniu kolejnych kroków.

Plany: obecnie pracuję nad projektem dla rodzinnego miasta Wałbrzycha. Polega on na stworzeniu wielkoformatowych obrazów lub instalacji w przestrzeni miejskiej. Istotą każdej z tych realizacji, będzie odwołanie się do lokalnej tkanki miejskiej, przestrzeni poindustrialnej, mieszkańców i estetyki środowiska w jakim się znajduje. Uważam, że w pracach znajdujących się w przestrzeni zewnętrznej, potrzebna jest pewna konsekwencja tworzenia i postępowanie z wyczuciem, ze względu na ogromną siłę wyrazu i ich skalę. Mam zamiar zrealizować to przedsięwzięcie w roku 2014. Równocześnie ukończyć uczelnię i zająć się własną twórczością.

Wybrane osiągnięcia i wystawy:

25.01.2013 r. – I nagroda w Międzynarodowym konkursie na mural pt. “Brama do Nadodrza” we Wrocławiu przy ul. Łokietka 3. Realizacja 12-17.06.2013r.

06.06.2013r. – Nagroda Artystyczna Galerii Dominikańskiej w konkursie „Nowoodkryta”, Wrocław.

GALERIA PRAC:

Black Blood Surgery series: 20×120 cm, 20×100 cm, 30×100 cm

1-Be OTOX BW 3 maly
1-Be OTOX BW 3 maly1
1-Be OTOX BW dziwny maly
1-Be OTOX BW negatyw 1 maly

Blue series:

Blue 1, 30×160 cm
Blue 2, 40×160 cm
2-Blue 2 ton lepszy
2-Blue 2 ton lepszy1

Mouse Negative series:

Mouse Negative 1, 40×160 cm
Mouse Negative 2, 40×160 cm
4-Mouse Negative 1
4-Mouse Negative 2

Negative series:

Negative 1, 160×80 cm
Negative 2, 160×70 cm
Negative 3, 160×70 cm
5-NEGATIVE 1
5-NEGATIVE 2
5-NEGATIVE 3
Details
6-detal blue 1
6-detal super mouse
6-detal super 2
Ściany …
OTOX Porto1 072013 cut
OTOX Porto1 072013 układ
OTOX Porto1 072013 PANORAMIC
OTOX Porto1 072013 long
Otox poznan 19.05

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s